جستجو

نحوه چسباندن ناخن مصنوعی در خانه

ناخن مصنوعی

ناخن‌های بلند و کشیده، می‌توانند ظاهر بسیار زیبا و چشمگیری برای دستانتان خلق نمایند. با این حال، بسیاری از افراد به صورت طبیعی ناخن‌های کشیده‌ای ندارند.حتی گاهی مواقع ممکن است ناخن‌هایی که ماه‌ها برای بلند شدنشان زحمت کشیده‌اید، به یکباره بشکنند. در این مواقع، داشتن چند بسته ناخن مصنوعی دخترانه و شیک، می‌تواند به صورت موقت کارتان را راه بیندازد.

نحوه چسباندن ناخن مصنوعی

باور کنید یا نه، چسباندن ناخن مصنوعی آنقدرها هم که به نظر می‌رسد کار راحتی نیست. کسانی که قبلا تجربه این کار را داشته‌اند، به خوبی می‌دانند که درباره چه چیزی حرف می‌زنیم. درست همان موقع که گمان می‌کنید همه کارها به پایان رسیده، ناخن‌های مصنوعی یکی در میان شروع به افتادن و لق شدن می‌کنند. این مشکل، ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شما در وسط یک مهمانی هیجان انگیز هستید و هیچ دسترسی به ابزار یا چسب ندارید.

اما نگران نباشید! آشنایی با چند ترفند کلیدی به شما کمک می‌کند تا بتوانید ناخن‌های مصنوعی را خیلی تمیز و حرفه‌ای روی ناخن‌های طبیعی خود بچسبانید.

راهنمای زیر، تمام اطلاعاتی که در این زمینه به آن احتیاج دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد:

دستانتان را بشویید

اگرچه شستن دستها ممکن است کمی پیش پا افتاده به نظر برسد، اما اولین و مهم‌ترین قدم همین است. دست شما در طول روز با اشیا و سطوح زیادی برخورد دارد. علاوه بر این، پوست کف دست به طور طبیعی عرق می‌کند و مقداری چربی طبیعی نیز ترشح می‌نماید. بافت کوتیکول اطراف ناخن نیز، نقش تامین مواد مغذی و رطوبت مورد نیاز ناخن‌ها را به عهده دارد.

 

ناخن مصنوعی

 

تمام این عوامل، می‌توانند دستتان را چرب و مرطوب کنند. درنتیجه، روی قدرت چسب ناخن‌های مصنوعی شما تاثیر می‌گذارند.

با همه این تفاسیر، بهتر است دستتان را با شوینده مناسبی بشویید و سپس به کمک حوله تمیزی خشک کنید. دقت کنید که بعد از این مرحله، از هیچگونه کرم یا لوسیون مرطوب کننده، آبرسان یا روغن‌های مغذی استفاده نکنید. بلکه یک راست به سراغ مراحل بعدی چسباندن ناخن‌های مصنوعی بروید.

ناخن‌هایتان را مرتب نمایید

پیش از اینکه به سراغ چسباندن ناخن‌های مصنوعی بروید، بهتر است ناخن‌های طبیعی خود را کوتاه و مرتب کنید. چرا که بلند بودن ناخن طبیعی، مانع از جای‌گیری صحیح و کامل ناخن مصنوعی می‌شود.

برای این کار، ابتدا ناخن‌هایتان را با ناخن گیر کوتاه کنید و پوست اضافه اطراف آن را نیز بگیرید. در ادامه، به کمک سوهان دور ناخن‌هایتان را مرتب نمایید.

بافر ناخن را فراموش نکنید

بافر ناخن، ابزاری شبیه سمباده است که اغلب در فرایند کاشت و مانیکور به کار می‌رود. این ابزار با از بین بردن ناهمواری‌های طبیعی سطح ناخن، آن را برای مراحل بعدی آماده می‌کند. بافر، ماندگاری چسب ناخن مصنوعی را نیز افزایش می‌دهد. کافی است آن را با ملایمت روی سطح ناخن بمالید تا بافتی یکدست ایجاد شود.

 

تکنیک پد الکی

استفاده از پد الکی قبل از چسباندن ناخن مصنوعی، نکته‌ای بسیار مهم و حرفه‌ای است. پد الکی، درواقع تیر نهایی شما برای از بین بردن کامل چربی و آلودگی‌ها است. پس از استفاده از پد الکلی، ممکن است در ناحیه انگشت یا ناخن خود دچار احساس خشکی شوید. اما نگران نباشید، بعد از اتمام فرایند چسباندن ناخن مصنوعی، می‌توانید با خیال راحت از مرطوب کننده‌ها استفاده نمایید و این خشکی را رفع کنید.

ناخن مصنوعی را آماده کنید

ناخن‌های مصنوعی، مطابق قالبی استاندارد و کلی تولید می‌شوند. در نتیجه، اندازه آنها ممکن است مناسب انگشت و ناخن‌های شما نباشد. البته، امروزه برخی از مراکز فروش ناخن مصنوعی، اقدام به سری‌های سایز بندی شده ناخن کرده‌اند. برخی دیگر نیز، با قالب گیری تخصصی ناخن‌هایتان، ناخن مصنوعی مخصوص شما را تولید می‌کنند.

 

اگر قرار است از ناخن‌های مصنوعی سفارشی یا سایز بندی شده استفاده کنید، احتمالا نیازی به انجام مرحله آماده سازی ندارید. اما در صورتی که می‌خواهید به سراغ ناخن‌ مصنوعی‌های استاندارد بروید، بهتر است مرحله آماده سازی را طی کنید.

در این مرحله، تک تک ناخن‌های مصنوعی را روی انگشت خود قرار دهید و نواقص آنها را در نظر بگیرید. سپس سوهان خود را بردارید و با ملایمت، ناخن مصنوعی را صیقل دهید تا با انگشتان شما فیت شوند.

ناخن‌هایتان را چسب بزنید

حالا نوبت به مرحله مهم و حیاتی چسب زدن ناخن می‌رسد. چسب‌های مخصوص ناخن مصنوعی، به دو صورت مایع و سیلیکونی عرضه می‌شوند. چسب‌های مایع، اندازه کوچکی دارند و از نظر ظاهر شبیه چسب‌های قطره‌ای هستند؛ اما چسب‌های سیلیکونی، به صورت شفاف و دو طرفه تولید شده‌اند و از نظر اندازه با بدنه ناخن مچ می‌شوند.
این چسب‌های دو طرفه، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با انواع قالب‌های کوچک و بزرگ ناخن هماهنگ شوند. اما اگر احساس کردید چسب دو طرفه برای ناخن‌هایتان بزرگ است، می‌توانید به کمک قیچی دور آن را برش دهید.

 

  •   برای اجرای چسب مایع، آن را با احتیاط روی ناخن‌هایتان بمالید و مقدار اضافی را با سواپ پنبه‌ای پاک کنید. باقی ماندن چسب اضافی در اطراف ناخن، باعث ایجاد سفیدک روی بدنه ناخن مصنوعی و اطراف انگشتانتان می‌شود.
  •   زمانی که می‌خواهید از چسب‌های دو طرفه استفاده کنید، به موچین یا پنس آرایشی احتیاج دارید. ابتدا سر موچین را با اسپری الکل یا آب تمیز نمایید. سپس چسب‌ها را به کمک پنس از ورقه اصلی جدا کنید و به آرامی روی ناخن بچسبانید. قسمت انتهای چسب، باید مماس با جایگاه رویش ناخن قرار بگیرد. این تکنیک، ماندگاری ناخن مصنوعی را افزایش می‌دهد و از احتمال افتادن آنها در اثر ضربه می‌کاهد.

جایگذاری ناخن مصنوعی

بهترین روش برای نصب ناخن‌های مصنوعی، اجرای بلافاصله و تک تک آنها بعد از چسب کاری است. ایجاد فاصله زمانی بین چسب گذاری و جایگذاری ناخن، احتمال انتقال گرد و خاک یا آلودگی محیطی به سطح چسب را افزایش می‌دهد.

هنگام جایگذاری هر ناخن، بهتر است آن را به مدت ۱۰ ثانیه روی بستر ناخن طبیعی فشار دهید تا تمام قسمت‌های آن فیکس شود و بچسبد. این امر به خصوص هنگامی که از چسب مایع استفاده می‌کنید، از اهمیت بالایی برخوردار است. فشار وارده، چسب را به صورت یکدست روی تمام نقاط ناخن پخش می‌کند.

از مقاومت سنجی ناخن‌ها غافل نشوید

بعد از چسباندن ناخن‌های مصنوعی، توصیه می‌شود حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید تا چسب کاملا خشک شود. سپس آنها را تک تک امتحان کنید تا از محکم بودنشان مطمئن شوید. برای این کار، کافی است با انگشت خود سر ناخن را کمی فشار دهید و مطمئن شوید که تمام قسمت‌های آن چسبیده است. در صورتی که هرکدام از ناخن‌ها کمی لق بود، بهتر است آن را جدا کنید و دوباره با چسب بچسبانید.

پیشنهاد سردبیر
فلوئید یا کرم
5 عطر زنانه خنک

در این مقاله به معرفی 5 عطر زنانه خنک پرداخته ایم

بهترین رنگ مو آقایان

یکی از دغدغه‌های مهم آقایان، ظهور اولین تارهای ..

مراقبت از مو فر
روتین مراقبت از موی فر

موهای فر جزو زیباترین و البته حساس‌ترین انواع ..

معرفی بهترین ماسک مو

ماسک مو، معجزه نوینی برای حفظ زیبایی و ...

علت زرد شدن ناخن

وضعیت رنگ و شکل ناخن می‌تواند ناگفته های ...

مانیکور چیست ؟

اجازه دهید این مقاله را با سوالی پرحاشیه و ...

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا