جستجو

نحوه فرنچ ناخن توسط خود

فرنچ ناخن توسط خود

تاریخچه محبوبیت فرنچ ناخن در صنعت مد به سال ۱۹۲۰ میلادی بر‌می‌گردد. آن زمان که داشتن ناخن‌های آراسته و شیک، به کشیدن خطوط ظریف و سفید رنگ فرنچ وابسته بود. اگر بخواهیم کلاسیک‌ترین و شیک‌ترین هنر دیزاین ناخن را در تمام دوران‌ها انتخاب کنیم، فرنچ ناخن اولین چیزی است که به ذهن اکثر ما می‌رسد.

فرنچ ناخن چیست و چه کاربردی دارد ؟

بیشتر ما همیشه به دنبال خلق طرح و رنگ‌های جدیدی از طراحی ناخن هستیم. اما فرنچ با ظاهر کلاسیک و مینیمالش، انتخابی ابدی و جذاب برای همه موقعیت‌هاست. از قرارهای رسمی و کاری تا مهمانی‌های مجلل و باشکوه، فرنچ ناخن، انتخابی هوشمندانه و فوق‌العاده است.

شاید در وهله اول رسم خطوط فرنچ در لبه ناخن‌ها کار سختی به نظر برسد. اما نگران نباشید، در تمام این سالها، روش‌های بسیار راحت و دردسترسی برای فرنچ ناخن به وجود آمده است. حتی نخستین تلاش‌های شما برای فرنچ ناخن‌هایتان ممکن است با شکست روبرو شود. اما تسلیم نشوید. با چند بار تکرار و تمرین روش مخصوص فرنچ ناخن‌هایتان را کشف می‌کنید. برای آشنایی با اصول اولیه فرنچ ناخن و ترفندهای راحت آن، در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

اصول اولیه فرنچ ناخن

ناخن‌ها به خودی خود آماده پذیرش مواد لاک و طراحی ناخن نیستند. به همین دلیل، قبل از اقدام به استفاده از هرگونه لاک و مواد طراحی بر سطح ناخن‌ها، باید آنها را تمیز و آماده کنید.

ناخن‌هایتان را تمیز کنید

قبل از هرکاری برای فرنچ ناخن هایتان، لازم است آنها را تمیز کنید. برای این کار لاک قبلی خود را کاملا پاک کنید. با مواد شوینده دستانتان را بشویید.
در آخرین مرحله با استفاده از پد الکی، سطح ناخن‌ها را از چربی و آلودگی احتمالی تمیز کنید. وجود چربی بر سطح ناخن‌ها، باعث کاهش عمر لاک و لب پر شدن آنها می‌شود.

به ناخن‌هایتان شکل دهید

فرنچ، برای هر شکل و حالتی از ناخن زیبایی خاصی به دنبال دارد. حتی بلند و کوتاه بودن ناخن هم نمی‌تواند مانعی برای فرنچ کردن آنها باشد.
با استفاده از سوهان مخصوص، ناخن‌هایتان را حالت دهید و به شکل دلخواه در آورید. در آخر لبه‌های ناخن را کاملا صاف کنید تا خطوط فرنچ شما مرتب و یکدست شوند.

اگر می‌خواهید تمام اصول فرنچ ناخن را رعایت کنید، خوب است بدانید شکل اصولی و کلاسیک فرنچ، ناخن‌هایی با بلندی متوسط و سر مربعی شکل است.

سطح ناخن‌هایتان را بخراشید

خراش دادن سطح ناخن با استفاده از سوهان بافت درشت، یکی از ترفندهای مهم داشتن لاک با دوام است. برای این کار، سوهان را به آرامی روی سطح ناخن‌ها بکشید تا بافت روی ناخن محو شود.

کوتیکول ناخن را عقب بزنید

برای شروع، ناخن‌هایتان را در ظرفی از آب ولرم قرار دهید و ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید. سپس دستانتان را خارج کرده و خشک کنید. مقداری کرم مرطوب کننده و آبرسان به دستتان بمالید و روی ناخن‌ها ماساژ دهید.
این کار باعث نرم شدن کوتیکول‌های ناخن می‌شود و کار شما را راحت‌تر می‌کند. حالا با استفاده از عقب زن یا سر سوهان، کوتیکول‌ها را به سمت عقب هدایت کنید.

فرنچ ناخن توسط خود

از بیس لاک استفاده کنید

بعد از عقب زدن کوتیکول‌ها، یکبار دیگر دستانتان را بشویید. سپس با استفاده از پد الکی چربی اضافه سطح ناخن را تمیز کنید. براش لاک را به مواد بیس لاک آغشته کنید و از قسمت پایین ناخن، به صورت یکدست، براش را به سمت بالا هدایت کنید. در این مرحله دقت کنید که تمام سطح ناخن را به بیس لاک آغشته کنید.

وجود بیس لاک به عنوان پایه، باعث یکدست شدن سطح ناهموار ناخن‌ها می‌شود. همچنین طول عمر لاک را روی سطح ناخن افزایش داده و از زرد شدن ناخن‌ها جلوگیری می‌کند. خوب است بدانید بیس لاک تعداد دفعات ترمیم دیزاین ناخن را به حداقل می‌رساند.

بیس لاک دبورا، بدون نیاز به لامپ UV روی ناخن‌ها خشک می‌شود و برای پاک کردن آن نیز دچار مشکل نمی‌شوید. این بیس لاک غلظت تنظیم شده و فوق‌العاده‌ای دارد و با یک حرکت براش، تمام سطح ناخن را پوشش می‌دهد. همین ویژگی، باعث ایجاد سطوح هموار و یکدستی بر سطح ناخن می‌شود. استفاده از این محصول ضمن درخشش بی‌نظیری که به ناخن‌هایتان می‌بخشد، ماندگاری لاک‌ها را تا بیش از ۱۰ روز افزایش می‌دهد.

فرنچ توسط فرد

لاک زمینه را استفاده کنید

بعد از اینکه مطمئن شدید بیس لاک روی ناخن‌ها کاملا خشک شده است، نوبت به استفاده از لاک زمینه می‌رسد. لاک زمینه مورد استفاده در فرنچ ناخن، معمولا رنگ‌های نود، بژ، صورتی بسیار کمرنگ و تناژهای کرم رنگ است. با توجه به استایل و رنگ پوستتان، رنگ زمینه را انتخاب کنید؛ براش را به لاک آغشته کرده و به صورت یکدست روی ناخن‌هایتان بزنید.

فرنچ ناخن

بعد از خشک شدن کامل لاک زمینه، نوبت به فرنچ ناخن می‌رسد. همانطور که پیش‌تر گفته شد، برای فرنچ کردن ناخن‌ها ترفندهای سریع و ساده بسیاری وجود دارد.

فرنچ ناخن توسط خود

 • برای استفاده از این تکنیک، تکه‌ای چسب کاغذی را به اندازه ناخن‌هایتان با استفاده از قیچی ببرید.
 • حالا نوار چسب‌ها را در فاصله دلخواهتان از قسمت بالای ناخن‌ها قرار دهید.
 • دقت کنید که هرچه فاصله نوار چسب با قسمت بالایی ناخن بیشتر باشد، فرنچ شما پهن‌تر و هرچه این فاصله کمتر باشد فرنچ، ظریف‌تر می‌شود.
 • در آخر قلموی خود را به لاک فرنچ آغشته کنید و به قسمت بالای ناخن‌ها بزنید.

تکنیک بادکنک یا پد سیلیکونی کرم پودر 

در این روش، تنها چیزی که نیاز دارید یک عدد بادکنک کوچک و لاک فرنچ است.

 • برای شروع بادکنک را به مقدار کمی باد کنید.
 • سپس لاک فرنچ را به قسمت کوچکی از سطح بادکنک بمالید.
 • سر ناخن‌ها را بنابر ضخامت دلخواهتان برای فرنچ، به سطح بادکنک فشار دهید.
 • هرچه فشار وارد بیشتر باشد، ضخامت فرنچ بیشتر است و بالعکس.
 • به جای بادکنک، می‌توانید از لایه سیلیکونی مهر ناخن  یا پد کرم پودر نیز استفاده کنید.

تکنیک برچسب فرنچ

در این تکنیک، با تهیه پک برچسب فرنچ، می‌توانید به راحتی ناخن‌هایتان را فرنچ کنید.

 • برای این کار کافی است برچسب‌ها را با توجه به ضخامت دلخواهتان روی ناخن بچسبانید.
 • با استفاده از موچین، برچسب را روی ناخن فیکس کنید و مطمئن شوید هیچ منفذ و حبابی وجود نداشته باشد.
 • سپس لاک فرنچ را به قسمت بالای برچسب و روی نوک ناخن‌هایتان بزنید.
 • برای داشتن فرنچ ظریف و مرتب، صبر کنید لاک فرنچ کاملا خشک شود، سپس برچسب‌ها را جدا کنید.

تکنیک لاک طراحی

استفاده از لاک طراحی به جای لاک فرنچ، می‌تواند کارتان را بسیار راحت کند.

 • لاک طراحی، قلم موی بسیار ظریف و کوچکی دارد و کنترل کردن آن راحت‌تر از براش لاک فرنچ است.همچنین ظرافت بیشتری نیز به همراه دارد.
 • نقطه ضعف این روش، ماندگاری و مقاومت کمتر لاک طراحی نسبت به لاک مخصوص فرنچ بر سطح ناخن‌هاست.

لیا ویتو، لاک فرنچی با قدرت پوشانندگی بسیار بالاست و یکبار استفاده از این لاک تمام سطح ناخن را با غلظت و ضخامت متناسبی می‌پوشاند. ماندگاری این محصول بالاست و می‌تواند مانیکوری باکیفیت را برایتان به وجود بیاورد. پالت رنگ فرنچ این لاک، ۴ طیف عمده را از سفید مات و صدفی تا رنگ‌های نود و ملایم دربر می‌گیرد.

پیشنهاد سردبیر
فلوئید یا کرم
5 عطر زنانه خنک

در این مقاله به معرفی 5 عطر زنانه خنک پرداخته ایم

بهترین رنگ مو آقایان

یکی از دغدغه‌های مهم آقایان، ظهور اولین تارهای ..

مراقبت از مو فر
روتین مراقبت از موی فر

موهای فر جزو زیباترین و البته حساس‌ترین انواع ..

معرفی بهترین ماسک مو

ماسک مو، معجزه نوینی برای حفظ زیبایی و ...

علت زرد شدن ناخن

وضعیت رنگ و شکل ناخن می‌تواند ناگفته های ...

مانیکور چیست ؟

اجازه دهید این مقاله را با سوالی پرحاشیه و ...

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا