جستجو

مدل آرایش صورت عروس

روز عروسی، یکی از مهم‌ترین و هیجان انگیزترین روزهای زندگی هر خانمی است. بدیهی است که همه دختر خانم‌ها دوست دارند در این روز منحصر به فرد بدرخشند و ستاره مجلس باشند. در این بین، از تالار و پذیرایی تا لباس عروس و مدل مو فاکتورهای بسیاری برای رسیدگی وجود دارد. اما چیزی که عروس را از دیگر مهمانان متمایز می‌کند، میکاپ و نحوه آرایش او است.

جدیدترین مدل آرایش صورت عروس

آرایش صورت عروس، یکی از مهم‌ترین و تخصصی‌ترین شاخه‌های میکاپ حرفه‌ای است. اگر به مدل‌های آرایش عروس از دهه ۸۰ تا کنون نگاهی کوتاه بیندازید، متوجه سیر ترندهای آرایشی خواهید شد. در عصر حاضر نیز، میکاپ عروس به شکل جدی تحت تاثیر ترندهای صنعت زیبایی است. از میکاپ‌های دودی تا زیرسازی‌های براق و خط چشم نئونی، تنوع کم نظیری در اختیار عروس خانم‌ها قرار گرفته است. از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین نمونه‌های آرایش صورت عروس ۲۰۲۳ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Makeup NO Makeup

آرایش نچرال و تاکید بر زیبایی‌های طبیعی چهره، یکی از روندهای اصلی زیبایی در عصر مدرن امروزی است. صنعت زیبایی با تکیه بر این نکته، ابداع کننده سبک جدید آرایشی با اصطلاح میکاپ نو میکاپ است. در ابتدا، این رویکرد آرایشی بیشتر در میکاپ‌های روزانه و مهمانی‌های کوچک مورد توجه قرار می‌گرفت. اما با توجه یکه تازی تنگاتنگ حوزه مراقبت پوستی در کنار صنعت زیبایی، آرایش نچرال به یکی از سبک‌های آرایشی اصلی در هنر میکاپ تبدیل شده است. به شکلی که طیف عظیمی از عروس خانم‌ها، دوست دارند در روز عروسی بر زیبایی طبیعی چهره خودشان تکیه داشته باشند.

آرایش صورت عروس

آرایشگر برای اجرای این مدل میکاپ، از کانتورینگ سبک و زیرسازی‌های ماندگار کمک می‌گیرد. برای میکاپ چشم نیز، بیشتر از تناژهای نود و خط چشم‌ ظریف استفاده می‌شود. در این تکنیک آرایشی، رژ لب و رژگونه نقش بسیار مهمی بازی می‌کنند و همپوشانی خارق العاده‌ای را به نمایش می‌گذارند.

میکاپ خیس

اگر قرار است عروسی‌تان را در روزهای پرطراوت و گرم بهار یا تابستان برگزار کنید، آرایش خیس یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. هدف از اجرای میکاپ خیس، حداکثره بهره وری از درخشندگی نور آفتاب برای تقویت زیبایی طبیعی چهره شما است. این سبک آرایشی، با تاکید بر زیرسازی یکدست و براق اجرا می‌شود.
آرایشگر، از مرطوب کننده و پرایمرهای فوق العاده قدرتمند برای پایه سازی استفاده می‌کند. با این کار، احتمال پوسته پوسته شدن و ماسیدن مواد آرایشی در اثر گرمای هوا به حداقل می‌رسد. در قسمت زیرسازی این مدل آرایش، دیگر خبری از کرم پودرهای مات و مخملی نیست. بلکه میکاپ آرتیست از محصولاتی استفاده می‌کند که در عین ماندگاری، ظاهری براق و ابریشمی داشته باشند.
برخی از تکنیک روغن صورت، پنکیک کرمی و برخی دیگر از کرم پودرهای براق برای این کار استفاده می‌نمایند. انتخاب نوع  در میکاپ خیس، تا حد زیادی به سبک کاری میکاپ آرتیست شما بستگی دارد.

آرایش صورت عروس

چیزی که در این مدل میکاپ خیلی خودنمایی می‌کند، رژگونه و هایلایتر شما است. رژگونه‌های کرمی، بهترین گزینه محسوب می‌شوند. چرا که قدرت جذب بسیار بالایی دارند و ظاهری طبیعی و پرطراوت را رقم می‌زنند. همچنین، آرایشگر معمولا از هایلایترهای مایع برای درخشش بیشتر پوست کمک می‌گیرد. برای تکمیل این آرایش، با توجه به تناژ پوستی و حالت چهره معمولا از رژ لب‌های ملیح صورتی یا تناژهای گوشتی استفاده می‌شود.

میکاپ نئونی

همگام با ترند شدن خط چشم‌های رنگی و سایه‌های نئونی، می‌توان رد پای گسترده آنها را در میکاپ عروس نیز به وضوح مشاهده کرد. اگر از طرفداران آرایش فانتزی هستید و دوست دارید در روز عروسی خود میکاپ متفاوتی داشته باشید، این گزینه برای شما است.شک نداشته باشید که رنگ‌های روشن و پرجنب و جوش نئونی، ظاهری جسور و جذاب به چهره‌تان می‌بخشند. زیرسازی میکاپ نئونی بنابر شرایط آب و هوایی و سلیقه شما می‌تواند مات یا براق اجرا شود. نکته مهم درباره زیرسازی این مدل میکاپ، کاور کردن جوش، ناهمواری‌ها و نواقص پوستی است. در غیر این صورت، جلوه ظاهری سایه نئونی به کلی از بین می‌رود.

آرایش صورت عروس

انتخاب رنگ سایه و نحوه اجرای آن، به سبک شینیون مو، مدل و رنگ لباس عروستان بستگی دارد. اگر رنگ خاصی از میکاپ‌های نئونی مد نظرتان است، بهتر است پیش از نهایی کردن لباس و مدل موی خود با آرایشگر‌تان در این مورد مشورت نمایید .با انتخاب این سبک سایه، تمام توجهات به سمت آرایش چشم و ابرو جلب می‌شود. به همین خاطر انتخاب رژلب‌های تیره یا قرمز کلاسیک چندان توصیه نمی‌شود. بلکه بهتر است به سراغ رژلب‌های نود یا تناژهای صورتی و گوشتی بروید.

درباره انتخاب رنگ رژگونه و هایلایتر، بیشتر تمرکز میکاپ آرتیست روی رنگ‌های خنثی و نود است. حتی برخی از آرایشگران صرفا از کانتورینگ و هاله بسیار ملایم رژگونه برای میکاپ نئونی استفاده می‌نمایند.

آرایش دودی

آرایش چشم دودی از ترندهای کلاسیک ۲۰۲۳ برای میکاپ عروس خانم‌ها است. این مدل میکاپ، ظاهری جدی و دراماتیک به چهره‌تان می‌دهد و با مدل چشم‌های بادامی و کشیده بیشترین هماهنگی را دارد. برای اجرای این مدل میکاپ، معمولا از زیرسازی‌های مات و مخملی استفاده می‌شود. همچنین، کانتورینگ سبک و اصولی نیز نقش مهمی در ایجاد هارمونی بین سایه چشم و دیگر بخش‌های میکاپ ایفا می‌کند.

آرایش صورت عروس

برای میکاپ چشم، آرایشگر از تناژهای تیره سایه قهوه‌ای در قسمت انتهایی پلک استفاده می‌نماید. با هدایت سایه‌های کانتور و کانسیلر در قسمت انتهایی پلک، چشمانتان حالتی کشیده و لیفت شده به خود می‌گیرند. در ادامه از ترکیبات سایه‌های روشن و شاین مانند طلایی، نقره‌ای، صدفی و … برای بخش داخلی پلک استفاده می‌شود. نحوه فید کردن سایه‌ها و کشیدن سایه تیره در قسمت پلک پایین، نقش مهمی در نتیجه آرایش چشم دارد.

رژگونه‌هایی با تناژ قهوه‌ای متوسط و هلویی بهترین انتخاب برای آرایش چشم دودی هستند. ترکیب این رژگونه با هایلایترهای طلایی، ظاهری خارق العاده و جذاب را خلق می‌نماید. در زمینه انتخاب رژ لب، توصیه می‌شود به سمت رژلب‌های قهوه‌ای ملایم و هلویی بروید و تناژی متناسب با رنگ پوستتان را انتخاب نمایید.

رژ لب قرمز

از دهه‌ها پیش تا کنون، رژ لب قرمز یکی از خاص‌ترین پیشنهادات میکاپ برای عروس خانم‌ها است. این رنگ رژ لب معمولا با خط چشم‌های مشکی و دنباله دار ست می‌شود. همچنین سایه چشم اغلب سبک، شاین و ساده در نظر گرفته می‌شود. رژگونه صورتی در کنار هایلایترهای صدفی یا صورتی نیز، به عنوان پایه ثابت این مدل آرایش شناخته شده است.

میکاپ با اکسسوری

از جدیدترین ترندهای آرایش عروس، می‌توان به کاربرد اکسسوری‌های خاص مانند نگین و مرواریدهای ظریف اشاره کرد. توجه داشته باشید که استفاده از اکسسوری‌ها، هیچ محدودیتی ندارد و شما می‌توانید آنها را با هر مدل میکاپی که دوست داشته باشید ست کنید. این اکسسوری‌ها معمولا در ناحیه پلک بالا، ابرو و گونه‌ها کاربرد دارند.

پیشنهاد سردبیر
فلوئید یا کرم
5 عطر زنانه خنک

در این مقاله به معرفی 5 عطر زنانه خنک پرداخته ایم

بهترین رنگ مو آقایان

یکی از دغدغه‌های مهم آقایان، ظهور اولین تارهای ..

مراقبت از مو فر
روتین مراقبت از موی فر

موهای فر جزو زیباترین و البته حساس‌ترین انواع ..

معرفی بهترین ماسک مو

ماسک مو، معجزه نوینی برای حفظ زیبایی و ...

علت زرد شدن ناخن

وضعیت رنگ و شکل ناخن می‌تواند ناگفته های ...

مانیکور چیست ؟

اجازه دهید این مقاله را با سوالی پرحاشیه و ...

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا