جستجو

جدید ترین طرح ناخن پاییزی

دیزاین ناخن، با مفهومی که امروزه با آن آشنا هستیم از سال ۱۹۳۰ در صنعت فیلمسازی و گریم رواج یافت. اما در مدت زمان کمی، از انحصار بازیگران هالیوودی خارج شد و در اختیار مردم عادی جامعه قرار گرفت. در سال‌های اخیر، محبوبیت طرح ناخن به قدری افزایش یافته که به یکی از خدمات ثابت سالن‌های زیبایی تبدیل شده است. به هر یک از صفحات مجازی که سر بزنید، با چند پست درباره جدیدترین ترند طرح ناخن روبرو می‌شوید .صنعت زیبایی، با شروع تغییر فصل و نزدیک شدن به مناسبت‌های خاص ترندهای جدیدی را معرفی می‌کند. با تمام این اوصاف، می‌توان نتیجه گرفت که طراحی ناخن به یکی از روتین‌های زیبایی جهان امروز تبدیل شده است.

تاریخچه طراحی ناخن را بشناسید

هنگامی که درباره طراحی ناخن صحبت می‌کنیم، اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد استفاده از لاک و ژلیش‌های امروزی است. در حالی که طراحی ناخن چیزی بیش از تکنیک زیبایی است و نوعی هنر باستانی به حساب می‌آید. قدمت طراحی ناخن، به هزاران سال پیش باز می‌گردد و قوانین پیچیده اجتماعی، فرهنگی، جنسیتی و … را در برمی‌گیرد.

هنر طراحی ناخن از رنگ حنا و سرمه گذر کرده و اکنون به فرمولاسیون شیمیایی لاک‌ها رسیده است. حتی ترندهای فصلی و مناسبتی هم ویژه جهان مدرن امروزی نیست و قدمتی طولانی دارد.

طراحی ناخن

با پرطرفدارترین ترندهای طرح ناخن پاییزی ۱۴۰۱ آشنا شوید

احتمالا شما هم بی‌صبرانه منتظر رونمایی از جذاب‌ترین انواع طرح ناخن پاییزی ۱۴۰۱ و آموزش اجرای آنها هستید. مانیکورهای اجرا شده در فرش قرمز جشنواره گرمی، پیش زمینه‌ای از شگفتی‌های پاییز پیش رو بودند. ترکیب نوین فرنچ و طلاکاری ناخن‌ها، اولین چیزی بود که در این جشنواره به چشم فعالان صنعت زیبایی آمد و جنجال زیادی به دنبال داشت. با این حال، طرح ناخن پاییزی امسال، چیزی ورای تصور همه ما بود.

فرنچ ایمو، طرح‌ واره‌ای نوین از سنت و مدرنیته

طراحی ناخن

فرقی نمی‌کند مینیمالیست باشید یا عاشق ناخن‌های پر زرق و برق تزئین شده، در هر دو صورت فرنچ پیشنهادی جذاب برای شما است. فرنچ ناخن، دیزاینی کلاسیک و پرطرفدار با منشا آمریکایی است. بله درست شنیده‌اید! این ترفند مانیکور برخلاف چیزی انتظار می‌رود، مبدا فرانسوی ندارد. بلکه نخستین بار توسط جف پینک، موسس برند لاک ناخن «اورلی» ابداع شد. با این حال، برخی معتقدند که سرچشمه مانیکور احتمالا به دهه ۱۹۳۰ باز می‌گردد و این امتیاز متعلق به پدر لوازم آرایشی مدرن، یعنی برند فرانسوی مکس فکتور است.

تکنیک فرنچ از زمانی که برای اولین بار به محبوبیت رسید و به صورت گسترده مورد توجه قرار گرفت، تا امروز که ما درباره آن صحبت می‌کنیم تغییرات بسیاری را پشت سر گذاشته است. فرنچ ناخن کلاسیک، خطی ظریف از لاک سفید است که در قسمت بالایی ناخن کار می‌شود. اما پاییز امسال، با برداشت دیگری از فرنچ روی فرش قرمزها ظاهر می‌شود که به آن ایمو فرنچ می‌گویند. در این تکنیک، به جای لاک سفید از لاک مشکی برای فرنچ ناخن استفاده شده است.

برای اجرای این مانیکور، می‌توانید مطابق دستور زیر عمل کنید:

 • برای شروع، به لاک زمینه با رنگ بژ تا نود احتیاج دارید. شما می‌توانید با توجه به تناژ پوستی و استایل پاییزی خود رنگ دلخواهتان را انتخاب نمایید.
 • حالا با توجه به حالت ناخن و بلندی آن، فرنچ ظریف یا پهن را انتخاب نمایید. اگر ناخن‌هایتان کوتاه و اشکی است، فرنچ کوتاه انتخاب بهتری است. اما اگر ناخن‌های بلند و مربعی شکل دارید، می‌توانید به سراغ فرنچ پهن بروید.

طراحی ناخن

 • در صورتی که به اندازه کافی برای اجرای فرنچ مهارت ندارید، می‌توانید از قالب یا برچسب‌های آماده موجود در بازار استفاده نمایید.
 • برچسب را روی ناخن‌هایتان بچسبانید و با لاک مشکی آن را پر کنید.
 • در صورت نیاز، می‌توانید یک لایه دیگر از لاک را روی ناخن‌تان بزنید تا فرنچ شما ماندگاری بیشتری داشته باشد.

با دیزاین ورق طلا بدرخشید

طراحی ناخن

اگر از طرفداران دیزاین مجلل و باشکوه هستید و دوست دارید در هر محفلی بدرخشید، دیزاین ورق طلا مخصوص شما طراحی شده است. در این تکنیک، از ترکیب لاک و ورق طلا برای مانیکور ناخن استفاده می‌شود. ورق طلا، ورقه‌های بسیار ظریف و طلایی با جلوه متالیک هستند که در صنایع آرایشی مختلفی کاربرد دارند.
حالا بعد از سالها انتظار، این ورق طلاها راه خود را به دنیای مانیکور نیز باز کرده‌اند. این ورقه‌ها در رنگ‌های بژ، طلایی، نقره‌ای، مسی و … موجود هستند و شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود رنگ مناسبی را انتخاب نمایید.

برای یادگیری دیزاین ناخن با ورق طلا، مراحل زیر دنبال نمایید:

 • پیش از شروع کار، بهتر است ورق طلای خود را آماده کنید. برای این کار، تکه کوچکی از ورقه را جدا نمایید و با توجه به دیزاین مورد نظرتان، آن را به قطعات کوچکتر تقسیم نمایید و در ظرف تمیزی قرار دهید. کنترل ورق طلا به خاطر ظرافت بالایی که دارد ممکن است کمی دشوار باشد. برای کاربری بهتر، می‌توانید از پنس یا موچین کمک بگیرید.
 • حالا تصمیم بگیرید که دوست دارید ورق طلای خود را با کدام رنگ لاک ترکیب نمایید. به علاوه، تعیین کنید که قرار است کدام یک از ناخن‌هایتان را با ورق طلا تزیین نمایید.
 • در ادامه، ناخن مورد نظرتان را به طور کامل با لایه‌ای از لاک بپوشانید و اجازه دهید کمی خشک شود
  • ورق طلا را به کمک موچین بردارید و به آرامی روی ناخن لاک زده خود قرار دهید.
  • در آخر، روی ورق طلا را با لایه‌ای ضخیم از برق ناخن بپوشانید. در صورت نیاز، می‌توانید بعد از خشک شدن لایه اول، باز هم برق ناخن را استفاده نمایید تا تمام قسمت‌های ورق طلا را پوشش دهد.

  استایل گوتیک، جذابیت ناخن‌ها را تضمین می‌کند

طراحی ناخن

اگر از طرفداران استایل گوتیک هستید، پاییز امسال با ارمغانی تکرار نشدنی به استقبالتان می‌آید. طراحی گل‌های ظریف و مشکی روی زمینه بژ و نود، یکی از ترندهای چشمگیر طرح ناخن پاییزی ۱۴۰۱ است.

 • ترند اصلی، با تکیه بر طراحی گل‌های مشکی رنگ عرضه شده است. به همین خاطر، پیشنهاد می‌شود از لاک‌های زمینه با تناژ نود برای اجرای این دیزاین استفاده نمایید. با این پیشنهاد، طراحی گل‌های مشکی به خوبی دیده می‌شود.
 • برای شروع، همه ناخن‌هایتان را با لاک زمینه مورد نظرتان بپوشانید. در صورت نیاز، می‌توانید از دو لایه لاک زمینه استفاده نمایید.
 • پیش از شروع طراحی گل‌های مشکی، مطمئن شوید که تمام لاک‌های زمینه کاملا خشک شده‌اند.
 • حالا به لاک طراحی مشکی نیاز دارید. می‌توانید از الگوهای ذهنی یا تصاویر آماده موجود در اینترنت برای اجرای این طراحی ناخن کمک بگیرید. همه چیز به مهارت و سلیقه خود شما بستگی دارد.
 • علاوه بر این، می‌توانید از قالب‌های طراحی، مهر ناخن یا لنز ناخن آماده نیز برای اجرای این طرح ناخن پاییزی استفاده کنید.
 • در آخر، اجازه دهید الگوی طراحی شده روی ناخن کاملا خشک شود. سپس با یک لایه برق ناخن، طراحی گل‌ها را تثبیت نمایید.

 

پیشنهاد سردبیر
فلوئید یا کرم
5 عطر زنانه خنک

در این مقاله به معرفی 5 عطر زنانه خنک پرداخته ایم

بهترین رنگ مو آقایان

یکی از دغدغه‌های مهم آقایان، ظهور اولین تارهای ..

مراقبت از مو فر
روتین مراقبت از موی فر

موهای فر جزو زیباترین و البته حساس‌ترین انواع ..

معرفی بهترین ماسک مو

ماسک مو، معجزه نوینی برای حفظ زیبایی و ...

علت زرد شدن ناخن

وضعیت رنگ و شکل ناخن می‌تواند ناگفته های ...

مانیکور چیست ؟

اجازه دهید این مقاله را با سوالی پرحاشیه و ...

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا