جستجو

تکنیک خراب نشدن آرایش در روز گرم

تکنیک
تابستان شاید از نظر خیلی‌ها بهترین سه ماه سال باشد؛ اما دردسرهای زیادی هم دارد. از جمله خراب‌شدن آرایش در روزهای گرم که به‌خاطر تعریق زیاد و رطوبت هواست. فکرش را بکن که از صبح دنبال کارهای مهم در رفت‌وآمد باشی و باید خودت را برای دیدارهای مهمی آماده کنی گرما نفست را بریده و مرتب عرق می‌کنی. صورتت چسبناک شده و دیگر هیچی از آرایشت نمانده؛ اینجاست که از تابستان و روزهای بلند و گرمش بیزار می‌شوی.

مشکلات تابستان و گرما برای آرایش

از این هم بدتر وقتی است که در یک مهمانی پر جنب‌وجوش هستی و از گرما کلافه شده‌ای؛ آرایشت خراب شده و انگار همه چیز با عرق‌های روی صورتت از بین رفته است. شاید در همان زمان به بعضی‌های دیگر نگاه کنی و با خودت بگویی چرا آرایش آنها خراب نشده است؟! اینجاست که می‌فهمی یا در انتخاب لوازم‌آرایش و چگونه آرایش‌کردن اشتباه کردی یا راهکارهایی هست که تو از آنها بی‌خبری.

پس حالا که روزهای داغ  تیر و مرداد را در پیش داریم بهتر است با رازهای نگهداری آرایش در روزهای گرم آشنا شوید. اگر شما هم دنبال راهی برای ماندگاری آرایش در گرما هستید بهتر است ادامه این متن را بخوانید.

همیشه فکر می‌کنم دنیای آرایش چهره دنیای زیبا و پیچیده‌ای است که پر از راز و رمز هاست. همه چیز به یک کرم، رژ و ریمل ختم نمی‌شود. در اینجا هر خط و خطوطی معنایی دارد و روش‌هایی که چهره‌ات را بهتر نمایان کند. دقیقاً مثل همان ویدئوهای فضای مجازی که با استفاده از آرایش چهره‌هایی می‌سازد که هزاران فرسنگ با چهره‌های قبلی تفاوت دارند. بگذریم از کار جادویی دست این آرایشگرها اما شما هم می‌توانید با یادگیری یک سری تکنیک‌ها آرایش صورتتان را بهتر کنید و البته ماندگار.

چه عواملی باعث خراب‌شدن آرایش می‌شوند؟

یکی از مشکلاتی که بعضی افراد دارند خراب‌شدن آرایش صورتشان در مدت‌زمان کوتاهی است بعد از بیرون آمدن از خانه یا حضور در میهمانی است. این مشکل معمولاً به نوع پوست افراد بستگی دارد. اما در روزهای گرم این اتفاق برای خیلی‌ها می‌افتد.

تکنیک

مخصوصاً اگر هوا رطوبت داشته باشد. آنجاست که نه‌تنها آرایش خراب می‌شود، بلکه ظاهر زشتی هم می‌گیرد و با هر بار سرازیر شدن دانه‌های عرق به این فکر می‌کنید راه نگه‌داری آرایش در گرما چیست؟
اول ‌از همه باید بدانید چرا آرایش روی صورت شما باقی نمی‌ماند. عوامل مختلفی وجود دارد که در ماندگاری آرایش مؤثر است.

اول؛ نوع پوست شما در  ماندگاری آرایش نقش به سزایی دارد. پوست‌ چرب معمولاً این خاصیت را دارد که آرایش را خیلی زود در خود جذب کند. چربی پوست به همراه تعریق و شرجی‌بودن هوا باعث می‌شود که با مواد آرایشی ترکیب نه‌چندان زیبایی به جا بگذارد و حتی صورت را کثیف نشان دهد. البته بعضی پوست‌های خیلی خشک هم هستند که آرایش را روی پوست نگه نمی‌دارند و به‌اصطلاح مواد را می‌خورند. برای این پوست‌ها باید زیرسازی مناسبی انجام شود. به‌هرحال نوع پوست شما در ماندگاری آرایش خیلی مهم است.

تکنیک

دوم؛ عرق‌کردن، عرق‌کردن، عرق‌کردن. هیچ‌چیز به‌اندازه تعریق باعث خراب‌شدن آرایش نمی‌شود. ازآن‌جایی‌که در روزهای گرم و آب‌وهوای شرجی صورت هم خیلی عرق می‌کند، نگهداری آرایش به‌شدت سخت می‌شود. عرق آرایش را از بین می‌برد و ظاهر شاداب صورت را خراب می‌کند. به‌قول‌معروف ترکیب مواد آرایشی با عرق یک‌پوست نوچ و چسبناک به جا می‌گذارد که اصلاً زیبایی ندارد.

سوم؛ لوازم‌آرایش نامناسب هم یکی دیگر از عوامل خراب‌شدن آرایش است. لوازم آرایشی که مناسب پوست شما نیست، یا بی‌کیفیت و تقلبی است در خراب‌شدن آرایش شما تاثیر مهمی دارد. معمولاً این نوع لوازم‌آرایش ماندگاری ندارند. پس به‌خاطر داشته باشید از لوازم‌آرایش مناسب پوست خودتان و البته باکیفیت استفاده کنید.

نکات مهم برای ماندگاری آرایش در روزهای گرم

ترفندهای آرایشی و زیبایی وجود دارد که در هوای گرم به شما کمک کند آرایشتان از بین نرود. کافی است به این نکات توجه کنید تا در یک روز گرم وقتی که به مهمانی یا یک دیدار مهم دعوت شده‌اید نگران خراب‌شدن آرایشتان نباشید:

  • زیرسازی مناسب

قبل از آرایش باید پوست خود را آماده کنید. صورت خود را به‌خوبی بشویید و اگر از قبل مواد آرایشی روی صورت دارید کامل پاک کنید. استفاده از لایه‌بردارهای ملایم در خانه، در ازبین‌بردن سلول‌های مردهٔ            سطح پوست بسیار تاثیرگذار است. همین موضوع به ظاهر ساده، باعث ماندگاری و خوب نشان‌دادن کرم و آرایش روی صورتتان می‌شود.

تکنیک

بعد از پاک‌کردن صورت، از مرطوب‌کننده و یک کرم ضدآفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید. به یاد داشته باشید  تابستان و زمستان ندارد و کرم ضدآفتاب باید جزو روتین اصلی مراقبت از پوست شما باشد. همچنین فراموش نکنید که ضدآفتاب را باید متناسب با پوست خود انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
در تابستان از انواع ضد آفتاب سبک و فاقد چربی استفاده کنید. استفاده از این نوع کرم ضدآفتاب نه‌تنها مانند یک زیرساز برای آرایش عمل می‌کند، بلکه پوست شما را از اشعه‌های خطرناک آفتاب در روزهای داغ تابستان محافظت می نماید که مهم‌تر از هر آرایشی است.

  • استفاده از پرایمرها

اولین قدم برای اجرای یک آرایش شیک و مجلسی استفاده از پرایمر است. به طور کلی، پرایمر مانند یک‌لایه محافظتی است که مانع از پاک‌شدن آرایش شما می‌شود. پرایمر منافذ و چین و چروک‌های           پوست شما را پر و پوستتان را صاف و یکدست می‌کند. همین کار در زیبا شدن و ماندگاری آرایش نقش مهمی دارد. بهتر است در تابستان از پرایمرهای فاقد چربی و آنها که پایه آب دارند استفاده کنید.
تکنیک ماندگار کردن آرایش چشم هم همین‌جاست. برای نگهداری از آرایش چشم نیاز به پرایمر چشم  جداگانه دارید. به این ترتیب سایه و خط چشمتان تا ساعت‌ها دوام می‌آورد. خلاصه اینکه یک پرایمر           خوب کلید ماندگاری آرایش است.

  • انتخاب کرم‌پودر مناسب

سعی کنید در تابستان از چند لایه کرم پودر استفاده نکنید؛ چون همین کار باعث سنگین‌شدن و تعریق صورت می‌شود. شما می‌توانید بعد از پرایمر از کرم ضدآفتاب رنگی استفاده کنید که پوستتان را هم       کاور کند. اما اگر به مهمانی شب دعوت هستید بهتر است از کرم‌پودرهای متناسب با پوست در فصل گرم کمک بگیرید. کرم‌پودرهای فاقد چربی نسبت به انواع کرم‌پودر چرب و مایع ارجحیت بیشتری دارد. این     کرم‌پودرها چربی اضافه روی پوست را به دلیل داشتن  سیلیکا جذب می‌کنند، و چون از مواد بدون جلا و مات ساخته شده‌اند در ماندگاری آرایش بسیار اثر دارند.

  • استفاده از پنکیک؛ بلی یا خیر؟

با وجود گرما، کرم‌ پودرها معمولاً زود محو می‌شوند. ولی با استفاده از پنکیک مات و متناسب با رنگ صورت، باعث دوام بیشتر کرم پودر و میکاپ تان  می‌شوید. فقط کافی است پد را به‌صورت ضربه‌ای                به‌صورت  بزنید. هرگز آن را  روی پوست نکشید.
ترفند: می‌توانید پنکیک را روی لب‌ و پشت چشم‌ها هم بزنید. این کار به ماندگاری سایه و رژ کمک زیادی می‌کند.

پیشنهاد سردبیر
فلوئید یا کرم
5 عطر زنانه خنک

در این مقاله به معرفی 5 عطر زنانه خنک پرداخته ایم

بهترین رنگ مو آقایان

یکی از دغدغه‌های مهم آقایان، ظهور اولین تارهای ..

مراقبت از مو فر
روتین مراقبت از موی فر

موهای فر جزو زیباترین و البته حساس‌ترین انواع ..

معرفی بهترین ماسک مو

ماسک مو، معجزه نوینی برای حفظ زیبایی و ...

علت زرد شدن ناخن

وضعیت رنگ و شکل ناخن می‌تواند ناگفته های ...

مانیکور چیست ؟

اجازه دهید این مقاله را با سوالی پرحاشیه و ...

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا