جستجو

تفاوت پرایمر و کانسیلر

تفاوت پرایمر و کانسیلر
اگر بخواهیم از مهم‌ترین گام در اصول میکاپ و آرایش نام ببریم، بی‌شک زیرسازی نخستین گزینه است. زیرسازی پوست در آرایش، به مثابه آماده‌سازی بوم در هنر نقاشی است. اگر پوست به خوبی زیرسازی نشود، آرایش شما در مدت زمان کوتاهی با ماسیدگی و بولد شدن نواقص پوست روبرو خواهد شد. برای داشتن زیرسازی حرفه‌ای و بادوام، آشنایی با ابزار و محصولات تخصصی مانند پرایمر و کانسیلر امری واجب است؛ در این مطلب در مورد کاربرد و تفاوت این دو محصول مهم در هنگام اجرای آرایش بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با کاربرد و فرق کانسیلر و پرایمر

هنگامی که درباره زیرسازی پوست در هنر آرایشگری صحبت می‌کنیم، کانسیلر و پرایمر از محصولات ضروری و مهم به شمار می‌روند. اما برخی افراد، معتقدند که می‌توان از این دو به صورت جایگزین نیز استفاده نمود. حتی بعضی گمان می‌کنند که استفاده از پرایمر چندان هم ضروری نیست. اما همه این شک و شبهات تا زمانی است که با تاثیر معجزه آسای این دو محصول آشنا نشده باشید:

پرایمر

بعد از آماده‌سازی پوست و اجرای روتین پیش از آرایش، پرایمر نخستین لایه میکاپ حرفه‌ای‌ها است. این محصول، بافت غلیظ و ابریشمی دارد و در انواع معمولی و اصلاح کننده تولید می‌شود. پرایمرها با ایجاد لایه بافری، مانع از ادغام محصولات مراقبتی و آرایشی روی سطح پوست می‌شوند. در نتیجه، سلامت پوستتان را تضمین می‌کنند از ایجاد آکنه و لک پوستی یا ماسیدن مواد آرایشی جلوگیری می‌نمایند.

تفاوت پرایمر . کانسیلر

اما این تنها بخشی از عملکرد پرایمر است. قسمت اصلی کاربرد پرایمر، افزایش ماندگاری و پوشاندن ناهمواری‌های پوستی است. بافت غلیظ پرایمر، منافذ باز و بزرگ پوست، جای جوش‌های فرو رفته و ناهمواری‌های پوستی را می‌پوشاند و سطحی یکدست روی پوست ایجاد می‌نماید. علاوه بر این، پرایمر قدرت چسبندگی بالایی دارد و از این طریق، ماندگاری لایه‌های بعدی آرایش را افزایش می‌دهد.

 

  • انواع پرایمر را بشناسید

پرایمرها امروزه در انواع مختلفی تولید می‌شوند و تنوع فوق العاده بالایی دارند. این محصول در تقسیم‌بندی ابتدایی خود، در دو نوع اصلاح کننده و معمولی عرضه می‌شود. پرایمرهای اصلاح کننده، بر پایه تناسبات چرخه رنگ و تاثیر تناژهای رنگی در تعدیل نواقص پوست طراحی شده‌اند. اما پرایمرهای معمولی، ظاهر شفاف و بی‌رنگی دارند و تاثیری روی برطرف کردن مشکلات التهابی، کبودی و… پوست ندارند.

در تقسیمات جزئی‌تر، پرایمرها برای انواع پوست به صورت تخصصی تولید و فرآوری می‌شوند. پرایمرهای پوست چرب، میزان تولید و ترشح چربی پوست را به شکل موثری کنترل می‌کنند. در نتیجه، ظاهری مات و مخملی به آرایش می‌دهند و مانع از برق زدن پوست بعد از اتمام مراحل میکاپ می‌شوند.

تفاوت پرایمر و کانسیلر

پرایمرهای مخصوص پوست خشک، اغلب بر پایه اکتیوهای آبرسان و مرطوب کننده پوستی طراحی شده‌اند. این محصول، آب و رطوبت مورد نیاز پوست را در طول میکاپ حفظ می‌کند و از ماسیدن آرایش و پوسته پوسته شدن صورتتان جلوگیری می‌نماید.

 

  • نحوه استفاده از پرایمر

خوشبختانه استفاده از پرایمرها، کار خیلی راحتی است. کافی است چند تکنیک کلیدی را یاد بگیرید و دست به کار شوید. برای شروع، کانسیلر را به کمک براش مخصوص روی پوستتان پخش کنید. این محصول را فقط روی نقاطی از پوستتان بمالید که دارای منافذ باز یا ناهمواری هستند. در آخر، ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا پرایمر کاملا جذب و تثبیت شود و سپس به سراغ مرحله بعدی میکاپ بروید.

کانسیلر

کانسیلرها نسبت به انواع کرم پودر و پنکیک، قدمت بسیاری کمتری دارند. با این حال، بیش از همه مورد توجه آرایشگران و دوستداران میکاپ قرار گرفته‌اند. احتمالا برای شما هم این سوال مطرح شده که علت این امر چیست؟ کانسیلرها چه ویژگی خاصی دارند؟ پیش از هر چیز، جالب است بدانید که بسیاری از میکاپ آرتیست‌های مطرح دنیا، کانسیلرها را انقلاب صنعت زیبایی می‌دانند.
کانسیلر، در واقع نوعی کرم پودر فشرده، با غلظتی چند برابر نسبت به حالت معمول است. اما این همه داستان نیست. فرمولاسیون کانسیلرها، بسیار هوشمندانه اجرا و طراحی شده است. به شکلی که در صورت استفاده صحیح و اصولی، می‌توانید تمام لک‌ها و مشکلات پوستی را با کانسیلر بپوشانید. مهمتر از همه، با ماسیدن آرایش و پدیده کیکی شدن پوست نیز مواجه نمی‌شوید.

تفاوت پرایمر و کانسیلر

  • انواع کانسیلر

کانسیلرها مانند پرایمر، به دو دسته معمولی و اصلاح کننده تقسیم می‌شوند. البته با این تفاوت که در زیرسازی آرایش، شما می‌توانید از هر دو مدل کانسیلر استفاده نمایید. کانسیلرهای معمولی مانند انواع کرم پودر، رنگبندی متناسب با انواع تناژهای پوستی دارند.
شما می‌توانید این محصول را با توجه به رنگ پوست و ناحیه آرایشی مورد نظرتان انتخاب نمایید. کانسیلر معمولی زیر چشم، بهتر است ۱ تا ۲ درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوستتان باشد. اما بهترین انتخاب برای کانسیلر صورت، طیفی متناسب و نزدیک به تناژ طبیعی رنگ پوستتان است.

در مورد کانسیلرهای اصلاح کننده، داستان به کلی متفاوت است. این کانسیلرها در انواع رنگ‌های نارنجی، سبز، بنفش و. . تولید و عرضه می‌شوند. هرکدام از این رنگ‌ها در تناسب چرخه رنگ و علم رنگ شناسی، مکمل رنگ‌های دیگری هستند. در نتیجه، می‌توان به صورت خلاقانه از آن‌ها برای تعدیل رنگ پوست و پوشاندن مشکلات پوستی استفاده کرد. برای مثال، کانسیلر نارنجی یا هلویی، برای کاور کردن سیاهی زیر چشم کاربرد دارد. کانسیلر سبز برای التهاب و کانسیلر زرد برای پوشاندن کبودی و جای زخم استفاده می‌شود.

کانسیلرها مانند پرایمر و انواع محصولات آرایشی، تقسیم‌بندی دیگری دارند. این محصول با توجه به جنس پوست افراد مختلف، فرمولاسیون اختصاصی دارند. اگر پوست خشک و حساسی دارید و اغلب با پوسته پوسته شدن مواجه می‌شوید، بهتر است به سراغ کانسیلرهای مایع و آبرسان بروید. اما اگر پوستتان چرب است، کانسیلرهای استیکی و کرمی بهترین گزینه برای شما هستند.

تفاوت پرایمر و کانسیلر

برای دستیابی به بهترین نتیجه استفاده از انواع کانسیلر، ابتدا مشکلات پوستی مانند التهاب، تیرگی، کبودی و… را به کمک کانسیلرهای اصلاح کننده کاور کنید. برای این کار، مقداری از کانسیلر مناسب را روی نواحی مورد نظر از صورتتان بزنید و آن را به کمک براش متوسط و متراکم، با ملایمت در جای خود فید کنید. در این مرحله، به هیچ عنوان نباید کانسیلر را به اطراف پخش نمایید. سپس چند دقیقه صبر کنید و اجازه دهید پیگمنت‌های رنگی کانسیلر کاملا جذب شوند. سپس به کمک کانسیلر معمولی، پوستتان را کاور کنید و از جادوی میکاپ لذت ببرید.

پیشنهاد سردبیر
فلوئید یا کرم
5 عطر زنانه خنک

در این مقاله به معرفی 5 عطر زنانه خنک پرداخته ایم

بهترین رنگ مو آقایان

یکی از دغدغه‌های مهم آقایان، ظهور اولین تارهای ..

مراقبت از مو فر
روتین مراقبت از موی فر

موهای فر جزو زیباترین و البته حساس‌ترین انواع ..

معرفی بهترین ماسک مو

ماسک مو، معجزه نوینی برای حفظ زیبایی و ...

علت زرد شدن ناخن

وضعیت رنگ و شکل ناخن می‌تواند ناگفته های ...

مانیکور چیست ؟

اجازه دهید این مقاله را با سوالی پرحاشیه و ...

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا