جستجو

بهترین روغن برای کاشت ناخن

روغن ناخن
داشتن ناخن‌های زیبا و محکم یکی از هدیه‌هایی است که می‌توانید با ۱۰ روش ساده به خودتان هدیه دهید. در این مقاله با انواع روش‌ها و محصولات عالی برای ایجاد سلامت و زیبایی هر چه بیشتر ناخن‌هایتان آشنا خواهید شد. ناخن های شما با محصولات ما زیباتر می شود.

۱. ناخن‌هایتان را مرطوب نگه دارید

در شرایط عادی و قبل از کرونا لازم بود که روزانه حداقل دو بار دست‌هایتان را با استفاده از کرم مرطوب کنید تا مانع از خشک شدن پوست شوید؛ مرطوب نگه داشتن ناخن‌ها هم بر همین روال بود تا اینکه پاندمی ما را با پدیده شستن مداوم دست‌ها تا مرز سفید شدن پوست آشنا کرد. در چنین شرایطی طبیعی است که تعداد دفعات مرطوب کردن ناخن‌ها هم مثل دست‌ها باید به مراتب بیشتر شود و استفاده از بهترین روغن‌ها برای مراقبت ناخن جا بیفتد.

خشک شدن ناخن‌ها و پوست اطراف آن‌ها به راحتی منجر به ایجاد پوست خشک در اطراف ناخن شده و همین مسئله زیبایی ناخن‌های شما را به خطر خواهد انداخت. برای جلوگیری از ایجاد این وضعیت لازم است کرم مرطوب کننده دست و ناخن تهیه کنید و آن را هر جا که می‌روید به همراه خود داشته باشید؛ از کنار تخت خواب گرفته تا سر کار.

ترفند ساده برای رطوبت بیشتر ناخن‌ها

برای اینکه بتوانید رطوبت ناخن‌هایتان را به خوبی حفظ کنید، بلافاصله بعد از شستن دست‌ها یا حمام کردن، زمانی که دست‌ها هنوز کمی نم دارند، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. این کار منجر به گیر انداختن رطوبت بین پوست و کرم خواهد شد و تازگی و طراوت بیشتری را به ناخن‌های شما هدیه خواهد داد.

کرم دست و ناخن وچه یکی از کرم‌های تخصصی و ارگانیک است. این کرم فاقد مواد مضری مثل پارابن بوده و از طریق بهترین روغن‌ها برای مراقبت از ناخن مثل مارولا و شی باتر رطوبت ناخن را حفظ می‌کند و مانع از پیری پوست دست نیز خواهد شد.

روغن ناخن

۲. مراقبت از ناخن در برابر هوای سرد و گرم

هر بار که هوا خیلی سرد یا خیلی گرم می‌شود، باید میزان مراقبت از ناخن‌هایتان را افزایش دهید؛ چون این شرایط منجر به آسیب دیدگی ناخن‌ها می‌شود. هوای سرد و گرم، خشکی بیش از حد پوست اطراف ناخن را به دنبال خواهد داشت و این مسئله منجر به زبر شدن و زیبا به نظر نرسیدن ناخن‌های شما می‌شود. بنابراین در هوای سرد، دستکش‌های گرم و محافظ به دست کنید و در هوای گرم از دستکش‌های نازک نخی کمک بگیرید.

۳. ابزارتان را به موقع عوض کنید

یکی از روش‌هایی که منجر به سالم ماندن ناخن‌ها می‌شود، داشتن ابزارهایی مثل سوهان ناخن یا ناخن‌گیر مناسب است تا بتواند کمترین آسیب را به ناخن‌های شما وارد کرده و آن‌ها به بهترین شکل ممکن فرم دهد. متاسفانه بعضی از خانم‌ها نمی‌دانند که سوهان‌ها هم بعد از مدتی ممکن است کند شده و موقع سوهان کشیدن باعث آسیب دیدن ناخن‌ها شوند؛ بنابراین برای مدت زمانی طولانی به استفاده از یک سوهان ادامه می‌دهند. پیشنهاد ما این است که سوهان ناخن‌تان را هر از چند گاهی و بسته به میزان استفاده عوض کنید و سراغ گزینه‌های جدیدتر بروید.

یکی از محصولات روژا برای تقویت ناخن، سوهان مینرال و طبیعی برند معتبر آرت دکو است. این سوهان زیبا و استاندارد می‌تواند به راحتی کوچکترین ترک‌ها و شکستگی‌های ناخن شما را برطرف کند و به علت کیفیت بالا مدت زمان زیادی برای شما کار کند.

روغن ناخن

۴. استفاده از محصولات تقویتی ناخن

از آنجایی که نرم و شکننده شدن ناخن‌ها یک مشکل جهانی است، برندهای معتبر زیادی برای حل کردن این مشکل دست به کار شده و محصولات مراقبتی بسیار خوبی را ارائه داده‌اند. یکی از بهترین محصولات روژا برای تقویت ناخن، محصول تقویت کننده ناخن ویتامین بوستر سیترای است. این محصول در شیشه‌ای لاک مانند قرار دارد و حاوی انواع ویتامین‌های آ، ب، ای و سی است. این محصول را باید روی ناخن‌های تمیز و بدون لاک بزنید و تا زمانی که ناخن‌های آسیب دیده شما ترمیم شوند، به استفاده از آن ادامه دهید. جالب است بدانید که تقویت کننده ناخن سیترای باعث ماندگاری بیشتری لاک بر روی ناخن‌های شما نیز خواهد شد.

روغن ناخن

۵. بدون دستکش ظرفشویی هرگز!

در طول روز گاهی پیش می‌آید که دیدن تنها یک بشقاب یا لیوان برای شستن تنبلی را در افراد بیدار کرده و باعث شود فکر کنند برای شستن یک تکه ظرف که نیازی به دستکش نیست؛ واقعیت اما این است که برای مراقبت از ناخن به هیچ وجه نباید بدون دستکش ظرف بشویید؛ حتی یک قاشق ساده را. زمانی که ناخن‌ها در معرض تماس با هر نوع شوینده‌ای قرار بگیرند، آسیب‌های بعدی قابل پیش‌بینی خواهد بود. بنابراین رقیق بودن مایع دستشویی یا هر اندازه دوستدار پوست بودن آن بهانه‌هایی هستند که منجر به بالا رفتن ریسک ورقه ورقه شدن ناخن‌ها و زود شکستن آن‌ها خواهند شد. اگر هم به هر دلیلی مجبور شدید بدون دستکش ظرف بشویید، حتما بعد از آن سراغ بهترین روغن‌های مراقبت از ناخن بروید تا رطوبت را به ناخن‌هایتان برگردانید.

 

۶. بهترین روغن‌ها برای تقویت ناخن را انتخاب کنید

یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن ناخن‌هایی محکم و سالم استفاده از بهترین روغن‌ها برای تقویت ناخن است که باید در روتین مراقبت از دست و ناخن شما قرار بگیرد. روغن‌ها می‌توانند به راحتی رطوبت از دست رفته را به ناخن‌های شما برگردانند و با مواد معدنی‌شان، ناخن‌های شما را به خوبی تغذیه کنند. یکی از بهترین ها، روغن تقویت کننده و استحکام بخش ناخن اکسپرت ایج آردن است  این روغن تقویتی به راحتی ناخن‌ها را با مواد معدنی مفید تغذیه کرده و رطوبت مورد نیازشان را فراهم خواهد کرد. روغن زیتون، روغن جوانه گندم، روغن گل گاو زبان، روغن بادام شیرین و روغن جوجوبا، چندین روغن به کار رفتهاین محصول بی‌نظیر آردن هستند که با قرار گرفتن در کنار ویتامین E منجر به تقویت حداکثری ناخن‌ها، سلامت و رشد بیشتر آن‌ها خواهد شد.

روغن ناخن

۷. دوش گرفتن با آب گرم ممنوع

در پایان یک روز خسته کننده با انواع خبرهای کرونایی، گرفتن یک دوش آب گرم لذت زیادی دارد؛ اما نه برای سلامت ناخن‌های شما. اگر دست‌های شما مدت زمانی طولانی در آب گرم قرار بگیرد، ناخن‌هایتان سست و شکننده خواهند شد و به ویژه کار مراقبت از ناخن بلند برایتان بسیار سخت‌تر می‌شود. بنابراین بهتر است چه هنگام حمام کردن و چه زمان شستن دست‌ها از آب ولرم کمک بگیرید. در غیر این صورت با دستانی خشک و ناخن‌هایی شکننده رو به رو خواهید شد.

 

۸. از بهترین لاک‌ها استفاده کنید

لاک ناخن، مستقیم با بدن شما تماس دارد و حتی ممکن است بعضی از مواد به کار رفته در آن از طریق ناخن شما جذب بدن‌تان شوند. به همین دلیل است که خرید لاک ناخن از هر برند ناشناخته‌ای مجاز نیست؛ به ویژه لاک‌های ارزان قیمتی که این روزها در بازار زیاد پیدا می‌شوند.

برای حفظ سلامت ناخن‌ها و تقویت آن‌ها سراغ بهترین برندها بروید و از امن و ضد سرطان بودن مواد تشکیل دهنده آن‌ها مطمئن شوید. ممکن است قیمت لاک بعضی از این برندها کمی بیشتر باشد، اما کاملا ارزش کیفیت محصول را خواهد داشت. برای مثال برند لاک «کینتیکس» آلمان مدعی ارائه محصولات با کیفیتی است که هم رنگ‌بندی خوبی دارند و هم زود خشک می‌شوند.

 

پیشنهاد سردبیر
فلوئید یا کرم
5 عطر زنانه خنک

در این مقاله به معرفی 5 عطر زنانه خنک پرداخته ایم

بهترین رنگ مو آقایان

یکی از دغدغه‌های مهم آقایان، ظهور اولین تارهای ..

مراقبت از مو فر
روتین مراقبت از موی فر

موهای فر جزو زیباترین و البته حساس‌ترین انواع ..

معرفی بهترین ماسک مو

ماسک مو، معجزه نوینی برای حفظ زیبایی و ...

علت زرد شدن ناخن

وضعیت رنگ و شکل ناخن می‌تواند ناگفته های ...

مانیکور چیست ؟

اجازه دهید این مقاله را با سوالی پرحاشیه و ...

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا