جستجو

آموزش مهمترین ترفندهای آرایش برای صورت های لاغر و کشیده

صورت لاغر
چاقی بیش از اندازه در برخی نواحی صورت یکی از چالش‌هایی است که بسیاری با آن روبرو هستند. اغلب کسانی که با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند به‌ جراحی‌ روی‌ می‌آورند تا صورتشان لاغرتر شود و به فرم بهتری دست پیدا کند. اگر شما هم صورتی توپر دارید و به جراحی فکر می‌کنید، باید بدانید که راه‌های ساده‌تری‌ نیز برای لاغر نشان دادن صورت وجود دارد‌. در‌ این مطلب قصد داریم روش‌های لاغرتر نشان دادن صورت با آرایش را به شما آموزش‌ دهیم، بنابراین تا انتهای‌ مطلب با ما همراه باشید.

مهم‌ترین اصول آرایش برای لاغرتر نشان دادن صورت

زیبایی در ذهن هر فردی تعریف خاصی دارد، بعضی از صورت چاق خوششان می‌آید و برخی دیگر چهره‌ای لاغر را ترجیح می‌دهند. در این میان افرادی زیادی هستند که از چهره خود رضایت ندارند و دائما به راه‌هایی مانند جراحی فکر می‌کنند. اما جراحی یا تزریق ژل تنها راه برطرف کردن نواقص صورت نیست! یکی از راه‌های حل مشکلات کوچک صورت، استفاده مناسب از لوازم آرایش است.

کسانی که دارای صورتی چاق با غبغب یا دماغ پهن هستند برای لاغرتر نشان دادن صورت با آرایش باید چند نکته مهم را در نظر بگیرند. برای آرایش این فرم چهره باید سعی کنید نقاطی مانند چشم، ابرو و لب را برجسته‌تر سازید تا صورت کشیده‌تر به‌نظر برسد.

برای آرایش مناسب صورت چاق باید کانتورینگ خط فک، بینی و پیشانی با دقت انجام شود و مدل‌ موهای گوجه‌ای و چتری نامتقارن مورد استفاده قرار بگیرد تا صورت کشیده‌تر جلوه کند.

در کنار این موارد، استفاده از اکسسوری‌هایی مانند گوشواره‌های بلند و عینک‌هایی با فریم پهن را نیز نباید فراموش کنید. انجام دقیق این نکات به شما کمک می‌کند تا ظاهرتان را به چهره دلخواه خود نزدیک کنید و با اعتماد به نفس بیشتری در جمع حاضر شوید.

آموزش لاغرتر نشان دادن صورت

افراد بسیاری یک آرایش خوب را به استفاده از لوازم آرایش گران قیمت نسبت می‌دهند، این تصور وقتی به واقعیت نزدیک می‌شود که در کنار محصولات باکیفیت از تکنیک‌های درست آرایشی نیز استفاده شود.

یکی از مشکلاتی که تعداد زیادی با آن روبرو هستند؛ چاقی صورت است‌، به‌همین دلیل در ادامه توضیح می‌دهیم که برای لاغرتر نشان دادن صورت با آرایش از چه تکنیک‌هایی استفاده کنید.

صورت لاغر

نکات مهم برای آرایش لب

برای آنکه گونه‌ها لاغرتر به‌نظر برسند باید لب‌ها را برجسته‌تر نشان دهید، بنابراین لازم است از رژلب‌هایی پررنگ مانند قرمز استفاده کنید تا توجه را به سمت خود جلب کند. آرایش لب در صورت‌های توپر به اینجا ختم نمی‌شود، بلکه باید با استفاده از یک خط لب مناسب سعی کنید لب‌هایتان را بزرگ‌تر نشان دهید‌. در نهایت برای عمق بخشیدن به لب‌ها بهتر است در قسمت مرکزی لب پایین کمی برق لب بزنید.

تکنیک استفاده از استفاده از رژگونه

افراد دارای صورت‌های چاق همواره نسبت به استفاده از رژگونه مردد هستند. در ابتدا باید بدانید که تکنیک استفاده از رژگونه و همچنین مقدار آن در لاغرتر نشان دادن صورت با آرایش موثر است. برای زدن رژگونه یک خط فرضی از بینی تا گوشتان رسم کنید و رژگونه را با حرکات ملایم به جای دایره‌ای به قسمت بالای این خط بزنید. در نهایت رژگونه را با یک براش مخصوص بلند کنید به‌طوری که در قسمت انتهایی که نزدیک شقیقه است کاملا محو شود. این تکنیک به شما کمک می‌کند تا صورتتان کشیده‌تر به‌نظر برسد.

آرایش چشم

مهم‌ترین نکته در آرایش چشم‌ برای صورت توپر آن است که هرچه چشم‌ها درشت‌تر باشند صورت باریک‌تر جلوه می‌کند. بنابراین مبنای آرایش چشم در صورت‌های پرتر را باید روی درشت‌تر ساختن چشم‌ها قرار دهید. برای این کار یک مداد مشکی یا قهوه‌ای به خط بالای مژه بزنید و سپس با فرمژه و ریمل حجم دهنده، آرایش مژه را کامل کنید. یادتان باشد که برای جلوگیری از کوچک‌تر به‌نظر رسیدن چشم‌ها، مداد چشم را در قسمت پایین مژه نکشید. تکنیک دیگر در برجسته کردن چشم‌ها، استفاده از کانسیلر در گوشه داخلی و بیرونی چشم است که ظاهری فوق‌العاده به صورت می‌بخشد.

مدل ابرو

یکی از تکنیک‌های مهمی که در آرایش ابرو برای صورت‌های توپر باید انجام شود، ضخیم کردن ابروها است. شما باید با استفاده از مداد و ریمل مخصوص، ابروها را ضخیم‌تر و برجسته‌تر سازید تا به نقطه‌ کانونی صورت تبدیل شوند‌. لازم به ذکر است که ابروهای نازک برای صورت‌های چاق مناسب‌ نیستند؛ زیرا چهره را گردتر نشان می‌دهند. یک تکنیک مهم دیگر در آرایش ابروی صورت چاق، قوس دادن به آن است که موجب می‌شود ابروها به سمت بالا کشیده شوند و صورت لاغرتر به‌نظر برسد.

صورت لاغر

صورت لاغر

کانتورینگ

از مهم‌ترین مواردی که در آرایش صورت‌های چاق باید انجام شود، کانتورینگ چهره است. برای آرایش کردن این فرم صورت، بهتر است در ابتدا کرم پودری متناسب با رنگ پوستتان استفاده کنید.‌ سپس‌ برای کانتورینگ فک، کانتور را در امتدا استخوان بکشید و آن‌ را با براش محو کنید. در بینی و پیشانی نیز باید کناره‌های این نواحی را کانتور بزنید تا باریکتر به نظر برسند.

رسیدگی به پوست

داشتن یک روتین مناسب شاید به‌طور مستقیم به مبحث آرایش کردن صورت مرتبط نباشد، اما استفاده منظم از محصولات مراقبتی می‌تواند صورت شما را لاغرتر سازد. به‌طور مثال، استفاده از محصولات پوستی که پف زیر چشم و خطوط روی صورت را کاهش می‌دهند، تاثیر بسزایی در تغییر فرم چهره دارند.

نحوه حالت دادن موها برای افراد با صورت توپر

اگر می‌خواهید لاغرتر نشان دادن صورت با آرایش را یاد بگیرید نباید از پیرایش موها غافل شوید؛ زیرا نحوه آراستن موها تاثیر زیادی در فرم چهره دارد.

برای آرایش موها، تکنیک‌های زیر‌ را انجام دهید:

  • موهایی که به‌صورت گوجه‌ای و دم اسبی بسته می‌شوند، به میزان قابل توجهی صورت‌ را کشیده‌تر نشان می‌دهند. اگر موهایتان کم حجم است از محصولات حجم‌دهنده‌ مو استفاده کنید تا راحت‌تر آن‌ها را ببندید.

صورت لاغر

  • موهای بلندی که در دو طرف صورت قرار می‌گیرند تاثیر زیادی در لاغرتر نشان دادن صورت دارند. اگر موهای کوتاه دوست دارید بهتر است موهایتان را حداقل تا زیر چانه بلند کنید‌.
  • می‌دانیم که استفاده از رنگ تیره در لباس، اندام را لاغرتر نشان می‌دهد؛ این مورد در رنگ مو نیز صدق می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود که موهای دو طرف صورت را تیره‌تر از قسمت‌های دیگر رنگ کنید تا چهره‌تان لاغرتر به‌‌نظر برسد.
  • موهای چتری یکی از مدل‌هایی محسوب می‌شود که برای لاغرتر نشان دادن چهره مناسب است، اما این مدل نباید چتری کوتاه و یک دست باشد. عدم تقارن چتری‌ها نکته مهمی است که در صورت‌های چاق باید رعایت شود. به‌طور مثال، موهای چتری‌ مناسب صورت چاق باید در دو طرف صورت کمی بلندتر از قسمت پیشانی باشد تا توجهات را از گردی صورت منحرف کنند.

برای لاغرتر نشان دادن صورت با آرایش تکنیک‌های زیادی وجود دارد که به افراد کمک می‌کند تا فرم چهره خود را کشیده‌تر نشان دهند. آنچه که در آرایش صورت‌های گرد و توپر‌ باید در نظر گرفته شود برجسته کردن لب‌، چشم و ابروها است‌ تا توجهات از نواحی چاق صورت به این قسمت‌ها جلب شود. استفاده از لوازم آرایشی مانند رژگونه که به‌طور نامحسوسی استخوان گونه را به سمت بالا می‌کشد و مداد و خط چشم‌‌هایی که فرم زیبایی به صورت می‌بخشند با ایجاد خطای دید به افراد کمک می‌کند تا به صورت دلخواهشان برسند.

پیشنهاد سردبیر
فلوئید یا کرم
5 عطر زنانه خنک

در این مقاله به معرفی 5 عطر زنانه خنک پرداخته ایم

بهترین رنگ مو آقایان

یکی از دغدغه‌های مهم آقایان، ظهور اولین تارهای ..

مراقبت از مو فر
روتین مراقبت از موی فر

موهای فر جزو زیباترین و البته حساس‌ترین انواع ..

معرفی بهترین ماسک مو

ماسک مو، معجزه نوینی برای حفظ زیبایی و ...

علت زرد شدن ناخن

وضعیت رنگ و شکل ناخن می‌تواند ناگفته های ...

مانیکور چیست ؟

اجازه دهید این مقاله را با سوالی پرحاشیه و ...

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا