جستجو

آموزش سایه جشم مبتدی

استفاده از سایه چشم و ادغام رنگ‌های آن، احتمالا در نگاه اول بسیار ساده به نظر می‌رسد. اما تسلط بر تکنیک‌های آرایشی، چالش برانگیز‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید. این موضوع را احتمالا بعد از نخستین تجربه آرایشی خود به خوبی متوجه خواهید شد. با این حال جای نگرانی نیست، چندبار تکرار و تمرین تکنیک‌های پایه می‌تواند از شما یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای بسازد. کافی است به خودتان ایمان داشته باشید و از رعایت اصول اولیه آرایش غافل نشوید.

نکات مهمی که قبل از اجرای سایه باید بدانید

اجرای سایه چشم، یکی از جذاب‌ترین مراحل میکاپ را به خود اختصاص می‌دهد. دنیایی رنگارنگ و جذاب که در هر قدم می‌توانید از حرکت براش و ادغام رنگ‌ها لذت ببرید.ا ما قسمت دیگر ماجرا، انتخاب سایه مناسب با توجه به مدل چشم و ابرو و مهارت لازم برای اجرای آن است. در این مورد، چند نکته بسیار ابتدایی و مهم وجود دارد که رعایت آنها، کیفیت میکاپ چشم شما را تضمین می‌کند:

زیرسازی اصولی پلک

یکی از موارد بسیار مهمی که بر نتیجه نهایی سایه چشم تاثیر می‌گذارد، زیرسازی پلک است. در این مرحله، در واقع زمینه کار یا به اصطلاح بوم نقاشی شما مهیا می‌شود. اگر دوست دارید آرایش چشم بی‌نقصی داشته باشید، بهتر است اهمیت زیرسازی را جدی بگیرید. برای زیرسازی پلک، به دو آیتم اصلی کانسیلر و پرایمر سایه احتیاج دارید:

سایه

  • اولین گام زیرسازی پلک، با اجرای پرایمر سایه انجام می‌شود. پرایمرها، بافتی غلیظ و ابریشمی دارند و می‌توانند خطوط اضافی و چروک‌های ریز را بپوشانند. در نتیجه، زمینه یکدست روی سطح پوست تشکیل می‌دهند. علاوه بر این، پایه پرایمر قدرت چسبندگی بسیار بالایی دارد و در افزایش ماندگاری لایه‌های آرایشی موثر است.

برای استفاده از پرایمر، مقداری از آن را روی پلکتان بزنید و با براش متوسط سرتخت به آرامی آن را پخش نمایید. در این مرحله، دقت کنید که پرایمر تمام سطح پلکتان را بپوشاند. سپس حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا پرایمر جذب شود و بافت پلک را اصلاح نماید.

  • در مرحله بعد، نوبت به هنرنمایی کانسیلرها می‌رسد. کانسیلری که برای پوشاندن پلک‌هایتان انتخاب می‌کنید، باید ۱ تا ۲ درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوستتان باشد. با این ترفند، سطحی خنثی برای اجرای سایه ایجاد می‌شود. این کار به افزایش قدرت پیگمنت و درخشش بیشتر سایه‌های چشم کمک می‌کند. به خصوص در زمینه آموزش سایه شاین و گلیتری، این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • برای شروع این مرحله، ابتدا مقداری از کانسیلر را به کمک اپلیکاتور روی پلک بمالید. سپس با براش سر تخت و متراکمی آن را روی تمام سطح پلک پخش کنید. در مرحله بعد، بلندر سایز کوچکی بردارید و آن را کمی مرطوب نمایید.

سایه

بلندر را با ضربه‌های آرام روی پلک حرکت دهید تا کانسیلر را به صورت یکدست پخش نماید. علاوه بر این جنس اسفنجی بلندرها، مقدار اضافی کانسیلر را جذب می‌نمایند و مانع از ماسیدن کانسیلر و سایه در ناحیه پشت چشم می‌شوند.

انتخاب براش

نکته بسیار مهم دیگری که در زمینه آموزش سایه زدن چشم برای مبتدی‌ها وجود دارد، انتخاب براش مناسب است. بسیاری از افراد معتقدند که سایه چشم را می‌توان با نوک انگشت یا اپلیکاتورهای اسفنجی نیز اجرا کرد. اگرچه این اعتقاد کاملا غلط نیست، اما انجام آن توصیه نمی‌شود. نوک انگشتان شما با افزایش امکان انتقال آلودگی، ریسک ابتلا به عفونت‌های آرایشی را افزایش می‌دهند. علاوه بر این، فید کردن سایه‌ها را با مشکل مواجه می‌نمایند و باعث مخلوط شدن آنها در سرتاسر پلک می‌شوند.

سایه

اپلیکاتورهای اسفنجی سایه نیز، بیشتر پیگمنت‌ها را به بدنه خود جذب می‌کنند و رنگ گذاری سایه را با  اختلال مواجه می‌نمایند. به همین خاطر است که میکاپ آرتیست‌ها، براش آرایشی را بهترین ابزار برای اجرای میکاپ چشم می‌دانند. برا‌ش‌ها، سطحی بسیار لطیف دارند و از آسیب به پوست حساس پلک جلوگیری می‌کنند. از طرفی تارهای این ابزار، عملکرد فوق العاده‌ای در زمینه رنگ گذاری و فید کردن سایه‌ها از خود نشان می‌دهند.

براشی که برای ترکیب رنگ سایه‌ها و فید کردن آنها استفاده می‌کنید را دست کم نگیرید. تراکم، جنس براش و حالت استاندارد آن، با کیفیت سایه گذاری پلک ارتباط مستقیم دارد. هرقدر تراکم براش بیشتر باشد، بافت سایه با ظاهر طبیعی‌تری روی پلک قرار می‌گیرد. همچنین حالت استاندارد براش، در اجرای سایه‌های کات کریس و دودی بسیار موثر است.

کیفیت محصولات آرایشی

کیفیت محصولات آرایشی نه تنها بر ظاهر نهایی میکاپ، بلکه در زمینه زیبایی پوست و سلامت عمومی بدن نیز اهمیت بالایی دارد. نتیجه استفاده از لوازم آرایشی بی کیفیت و فیک، چیزی جز میکاپ غیر حرفه‌ای و به خطر افتادن سلامت پوست و بدنتان نیست. به خصوص در زمینه آرایش چشم، که تمام مواد ارتباط مستقیم یا بسیار نزدیکی با سطح چشم و مژه‌ها دارند. بعد از اهمیت برند و مرغوبیت لوازم آرایشی، نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که دانستن آنها می‌تواند کمک کننده باشد:

  • سایه چشم در انواع پودری، کرمی و پالت‌های متراکم موجود است. اگر مبتدی هستید، پالت‌های متراکم سایه پیشنهاد خوبی برای شما به شمار می‌روند. سایه‌های پودری، معمولا پیگمنت بسیار بالایی دارند و کنترل آنها برای افراد مبتدی کمی سخت به نظر می‌رسد. سایه‌های کرمی یا مایع نیز، بیشتر برای تکنیک‌های خیس و حرفه‌ای کاربرد دارند.
  • برای شروع تمرین و کسب مهارت در زمینه آرایش چشم، به پالت‌های بزرگ و چند رنگ احتیاج ندارید. بهترین راهکار برای افراد مبتدی، تهیه چند پالت رنگ متفاوت با ۳ تناژ مشابه در طیف‌های تیره تا روشن است.

تکنیک‌های سایه چشم راحت

سایه چشم، یکی از کاربردی‌ترین محصولات آرایشی برای حالت دادن به چشم و ابرو است. با اجرای هدفمند و صحیح سایه، شما می‌توانید حالت چشمانتان را بزرگتر، کشیده یا حتی لیفت شده نشان دهید. کافی است با توجه به سلیقه و حالت چشمتان، مدل سایه مناسبی را انتخاب کنید و دست به کار شوید.

آموزش سایه چشم پایه

آموزش سایه گوشه تیره یا به اصطلاح سایه پایه، ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین مدل سایه چشم است. در تکنیک سایه چشم گوشه تیره، طیفی کامل از رنگ‌های روشن تا تیره در سراسر پلک بالا به کار می‌روند. با یادگیری این تکنیک، می‌توانید انواع مدل‌های سایه چشم را به راحتی اجرا کنید. فید کردن سایه‌ها و اصول حرکات براش روی سطح پلک، از مهم‌ترین نکات اجرای سایه چشم پایه است. برای شروع، پالت سایه با کیفیتی با توجه به سلیقه خودتان انتخاب نمایید و مطابق گام‌های زیر پیش بروید.

سایه

  • ابتدا براش سرتخت و متراکمی را انتخاب نمایید و آن را به کمرنگ‌ترین سایه خود آغشته کنید. این سایه، نقش پایه را به عهده دارد و نخستین پوشش آرایش چشم را تشکیل می‌دهد. سایه را به کمک براش، روی تمام پلکتان بمالید و به سمت استخوان ابرو امتداد دهید. اگر دوست دارید چشمانتان حالت کشید‌تری داشته باشند، سایه پایه را به سمت شقیقه‌ها هدایت کنید.سپس مقدار اضافی آن را به کمک کانسیلر بپوشانید.
  • در ادامه، به سراغ سایه چشمی بروید که ۱ تا ۲ درجه تیره‌تر از سایه پایه باشد. این سایه را درست در وسط پلک و امتداد خط کریس بمالید.
  • حالا وقت آن است که به سراغ سایه تیره‌تر بروید.این سایه با توجه به تناژ انتخابی شما، باید ۳ تا ۴ درجه تیره‌تر از سایه میانی باشد. در این مرحله، به براش سر گرد و متوسط احتیاج دارید. به کمک این براش، سایه را در قسمت بیرونی پلک پخش کنید و آن را به سمت انتهای ابروها ببرید.
  • در نهایت نوبت فوت کوزه‌گری کار، یعنی فید کردن رنگ‌های سایه است. برای این کار، براش سر تخت بزرگی را بردارید و با حرکات نیم دایره و رفت و برگشتی، روی مرز سایه‌ها بمالید.
  • در صورت تمایل، با خط چشم  و ریمل میکاپ خود را تکمیل کنید.

 

پیشنهاد سردبیر
فلوئید یا کرم
5 عطر زنانه خنک

در این مقاله به معرفی 5 عطر زنانه خنک پرداخته ایم

بهترین رنگ مو آقایان

یکی از دغدغه‌های مهم آقایان، ظهور اولین تارهای ..

مراقبت از مو فر
روتین مراقبت از موی فر

موهای فر جزو زیباترین و البته حساس‌ترین انواع ..

معرفی بهترین ماسک مو

ماسک مو، معجزه نوینی برای حفظ زیبایی و ...

علت زرد شدن ناخن

وضعیت رنگ و شکل ناخن می‌تواند ناگفته های ...

مانیکور چیست ؟

اجازه دهید این مقاله را با سوالی پرحاشیه و ...

مقالات مرتبط
پیمایش به بالا